Czat jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Nieaktywny

WI-249LS - Stacja podrzędna głośnomówiącego systemu interkomu master/slave. Cechuje się prostą obsługą i niezawodnością, dzięki czemu sprawdza się świetnie w każdym obiekcie wymagającym sprawnej komunikacji wewnętrznej. Polecamy go do realizacji łączności w pomieszczeniach biurowych, sklepach, przychodniach i innych podobnych obiektach.

Cechą charakterystyczną systemu jest łączność bezprzewodowa (2.4 GHz), o skutecznym zasięgu wewnętrznym 50 m. Dzięki niej interkom możemy zastosować w obiektach, w których nie możemy poprowadzić kabli połączeniowych. Transmisja bezprzewodowa dodatkowo znacznie ułatwia i przyspiesza proces montażu.

Parametry techniczne:

 • Rodzaj: Głośnomówiący
 • Max. ilość stacji: 99
 • Instalacja: Bezprzewodowy
 • Zasilanie: 5V DC / 4x AA
 • Wymiary: 140 x 72 x 88 mm

Master/slave 1:n

Możliwość budowy dużego systemu
Interkom pracuje w standardowym systemie master/slave, w konfiguracji 1:n. Składa się on z 1 interkomu nadrzędnego WI-249LM i maksymalnie 99 interkomów podrzędnych WI-249LS. Ze stacji nadrzędnej możemy wywołać dowolną stację podrzędną (wystarczy wprowadzić jej adres). Natomiast z poziomu stacji podrzędnej można nawiązać łączność jedynie ze stacją nadrzędną.

System wykorzystuje komunikacje pół-duplex, która automatycznie przełącza kierunek rozmowy. Co oznacza, że osoba  przy interkomie nadrzędnym i podrzędnym nie mogą mówić w tym samym czasie.

Tryb przekaźnika

Duży skuteczny zasięg transmisji
Interkom podrzędny WI-249LS można wykorzystać jako przekaźnik sygnału, zwiększając skuteczny zasięg transmisji bezprzewodowej. Dzięki czemu możliwa jest budowa naprawdę rozległych systemów. Należy pamiętać, że stacja która aktualnie pełni funkcję przekaźnika, nie może być użyta do prowadzenia rozmowy. Konieczne jest również jej zasilanie przy pomocy zasilacza 5V DC.

Przyciski funkcyjne

Prosta obsługa interkomu
Cechą charakterystyczną interkomu jest wyjątkowo prosta obsługą. Aby odebrać rozmowę ze stacji nadrzędnej, wystarczy wcisnąć przycisk nawiązania / odbioru rozmowy. Podobnie aby "zadzwonić" na stację nadrzędną, wystarczy wcisnąć jeden przycisk.

Wciskając i przytrzymując przycisk PTT można wymusić priorytet nadawania głosowego (interkom nie może nadawać i odbierać w tym samym czasie).

Dodatkowe cechy:

 • Maksymalna długość rozmowy wynosi 3 min. Po tym czasie interkom automatycznie przechodzi w tryb czuwania
 • Maksymalna długość wywołania wynosi 30 sek. Następnie interkom przełącza się w tryb czuwania
 • Zasilanie bateryjne (4x AA) lub przy pomocy zasilacza 5V DC. Typ zasilania można wybrać przy pomocy przełącznika umieszczonego z boku interkomu
 • Możliwość regulacji głośności wywołania i rozmowy w 3 poziomach

Pomoc techniczna

 • Michał Puto

  tel: 32 644 11 58 wew. 32

 • Tomasz Tarnówka

  tel: 32 644 11 58 wew. 19

Formularz kontaktowy

Pomóż podjąć decyzję innym - wystaw ocenę i komentarz