Czat jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Nieaktywny
OML-DT - Dualna czujka ruchu PIR + MW, cyfrowy algorytm detekcji, kompensacja temperatury, rezystory parametryczne, Grade 2
 

Parametry techniczne:

 • Rodzaj czujki: PIR + MW
 • Zasięg: 15 m
 • Kąt pokrycia: 85o
 • Zalecana wysokość montażu: 1.8 - 2.4 m
 • Pobór prądu: 29 mA
 • Zasilanie: 12V DC
 • Temperatura pracy: -10...+50 oC
 • Waga: 0.18 kg
 • Wymiary: 140 x 70 x 52.3 mm
 • Gwarancja producenta: 6 lat od daty produkcji
OML-DT - Dualna czujka ruchu PIR + MW, przeznaczona do instalacji w systemach antywłamaniowych. Wyposażona w cyfrowy algorytm detekcji (Quad Zone Logic), filtr światła białego i zaawansowaną funkcję kompensacji temperatury, gwarantuje wiarygodną detekcję i dobrą odporność na wystąpienie fałszywych alarmów. 
 
Model OMLDT jest dodatkowo wyposażona w zestaw rezystorów parametrycznych, znacznie ułatwiających montaż i przyspieszających proces montażu, wyjście alarmowe NC oraz jest zgodny z normą EN-50131 Grade 2. Detektor mikrofali ma możliwość kształtowania pola detekcji i może zostać wyłączony na czas rozbrojenia systemu.
 
Czujki dualne doskonale sprawdzają się do zabezpieczenia pomieszczeń, w których panują niekorzystne warunki (duże wahania temperatur lub przeciągi), gdyż są odporne na wystąpienie fałszywych alarmów spowodowanych, nagła zmianą temperatury. Dualne detektory PIR + MW doskonale nadają się do instalacji w pomieszczeniach z kominkiem, ogrzewaniem nadmuchowym oraz w kotłowniach i garażach.
 
Przy pomocy zworek można ustawić odpowiednią wartość rezystorów końca linii (EOL) rozpoznawanych przez centralę
 
Cyfrowe przetwarzanie sygnału:
W tradycyjnych analogowych czujkach ruchu parametry mogą się zmieniać z czasem. Ma na to wpływ nie tylko starzenie się elementów elektronicznych, ale także temperatura, wilgotność powietrza czy poziom zakłóceń elektromagnetycznych. Quad Zone Logic umożliwia rozróżnienie promieniowania emitowanego przez człowieka od promieniowania innych obiektów oraz gwarantuje stabilne działanie i wysoką niezawodność przez wiele lat użytkowania.
 
Cyfrowa kompensacja temperatury:
Czujki ruchu PIR wykrywają różnicę pomiędzy temperaturą tła a temperaturą przemieszczającego się człowieka. Dlatego niezmiernie ważne jest automatyczne dostosowywanie się czujnika to temperatury panującej w pomieszczeniu chronionym. Czujka ruchu OML-DT robi to doskonale i dlatego zapewnia detekcję ruchu w tak szerokim zakresie temperatur.
 
Filtr światła widzialnego:
Fałszywe alarmy to zmora instalatorów. Projektanci czujnika OML-DT doskonale o tym wiedzą i dlatego wyposażyli go w specjalny element PIR, który odbiera tylko promieniowanie podczerwone. Dzięki temu po prawidłowej instalacji czujnika, będzie on działał niezawodnie przez wiele lat nie powodując fałszywych alarmów.
 
Regulacja czułości:
Gdy w pomieszczeniu chronionym występują czynniki mogące zakłócić pracę czujki ruchu, takie jak ruch powietrza, ogrzewanie podłogowe, itp., istnieje potrzeba zmniejszenia czułości czujki, tak aby nie powodowała fałszywych alarmów. Dlatego w czujce Optex zastosowano możliwość regulowania czułości.
 
Uchwyt montażowy:
Standardowo czujkę OML-DT montuje się na uchwycie ścienno / sufitowym z przepustem kablowym. Umożliwia on regulacje kąta patrzenia czujki w poziomie o +/- 45o i pionie o 15o. Daje to instalatorowi możliwość ustawienia pola detekcji w zależności od kształtu chronionego pomieszczenia.

Pomoc techniczna

 • Maciej Stanek

  tel: 32 644 11 58 wew. 31

 • Łukasz Sikora

  tel: 32 644 11 58 wew. 25

Formularz kontaktowy

Pomóż podjąć decyzję innym - wystaw ocenę i komentarz