Czat jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Nieaktywny

OML-AM - Pasywna czujka podczerwieni, cyfrowe przetwarzanie sygnału, antymasking, kompensacja temperatury, rezystory parametryczne, Grade 2

Parametry techniczne:

 • Rodzaj czujki: PIR
 • Zasięg: 15 m
 • Kąt pokrycia: 85o
 • Antymasking: TAK
 • Zalecana wysokość montażu: 1.8 - 2.4 m
 • Pobór prądu: 23 mA
 • Zasilanie: 12V DC
 • Temperatura pracy: -10...+50 oC
 • Waga: 0.18 kg
 • Wymiary: 140 x 70 x 52.3 mm
 • Gwarancja producenta: 6 lat od daty produkcji
OML-AM - Pasywna czujka podczerwieni, przeznaczona do instalacji w systemach antywłamaniowych. Wyposażona w cyfrowy algorytm detekcji (Quad Zone Logic), filtr światła białego i zaawansowaną funkcję kompensacji temperatury, gwarantuje wiarygodną detekcję i dobrą odporność na wystąpienie fałszywych alarmów. 
 
Model OMLAM jest dodatkowo wyposażona w zestaw rezystorów parametrycznych, znacznie ułatwiających montaż i przyspieszających proces montażu, wyjście alarmowe NC oraz jest zgodny z normą EN-50131 Grade 2. Posiada również funkcję aktywnego antymaskingu IR, chroniącą czujkę przed próbami zakłócenia jej poprawnego działania, poprzez zasłonięcie.
 
Wnętrze czujki ruchu OML-AM
 
Cyfrowe przetwarzanie sygnału:
W tradycyjnych analogowych czujkach ruchu parametry mogą się zmieniać z czasem. Ma na to wpływ nie tylko starzenie się elementów elektronicznych, ale także temperatura, wilgotność powietrza czy poziom zakłóceń elektromagnetycznych. Quad Zone Logic umożliwia rozróżnienie promieniowania emitowanego przez człowieka od promieniowania innych obiektów oraz gwarantuje stabilne działanie i wysoką niezawodność przez wiele lat użytkowania.
 
Cyfrowa kompensacja temperatury:
Czujki ruchu PIR wykrywają różnicę pomiędzy temperaturą tła a temperaturą przemieszczającego się człowieka. Dlatego niezmiernie ważne jest automatyczne dostosowywanie się czujnika to temperatury panującej w pomieszczeniu chronionym. Czujka ruchu OML-AM robi to doskonale i dlatego zapewnia detekcję ruchu w tak szerokim zakresie temperatur.
 
Przy pomocy zworek można ustawić odpowiednią wartość rezystorów końca linii (EOL) rozpoznawanych przez centralę
 
Filtr światła widzialnego:
Fałszywe alarmy to zmora instalatorów. Projektanci czujnika OML-AM doskonale o tym wiedzą i dlatego wyposażyli go w specjalny element PIR, który odbiera tylko promieniowanie podczerwone. Dzięki temu po prawidłowej instalacji czujnika, będzie on działał niezawodnie przez wiele lat nie powodując fałszywych alarmów.
 
Regulacja czułości:
Gdy w pomieszczeniu chronionym występują czynniki mogące zakłócić pracę czujki ruchu, takie jak ruch powietrza, ogrzewanie podłogowe, itp., istnieje potrzeba zmniejszenia czułości czujki, tak aby nie powodowała fałszywych alarmów. Dlatego w czujce Optex zastosowano możliwość regulowania czułości.
 
Uchwyt montażowy:
Standardowo czujkę OML-AM montuje się na uchwycie ścienno / sufitowym z przpustem kablowym. Umożliwia on regulacje kąta patrzenia czujki w poziomie o +/- 45o i pionie o 15o. Daje to instalatorowi możliwość ustawienia pola detekcji w zależności od kształtu chronionego pomieszczenia.

Pomoc techniczna

 • Maciej Stanek

  tel: 32 644 11 58 wew. 31

 • Łukasz Sikora

  tel: 32 644 11 58 wew. 25

Formularz kontaktowy

Pomóż podjąć decyzję innym - wystaw ocenę i komentarz

Funkcja antymaskingu w czujkach ruchu