Czat jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Nieaktywny

Home Center 2 to serce systemu Fibaro. HC2 dba o wszystkie aspekty związane z pracą inteligentnego domu.

Parametry techniczne:

 • Typ urządzenia: Centrala HC-2
 • Interfejs Ethernet: TAK
 • Technologia Z-Wave: TAK
 • Ilość obsługiwanych urządzeń: 230
 • Zasilanie: 12 V / 4A
 • Gwarancja producenta: 12 miesięcy

Home Center 2 to najważniejszy element systemu Fibaro. To właśnie HomeCenter zarządza pracą wszystkich zalogowanych do niego urządzeń, udostępnia zdalny interfejs (np. WWW) i umożliwia realizację inteligentnej automatyki budynkowej.

HC2 to mini komputer, wyposażony w procesor Intel Atom 1,6 GHz, 1GB pamięci RAM oraz 4GB dysk recovery, który chroni dane. W przypadku awarii urządzenia, cała konfiguracja jest bezpiecznie gromadzona na wewnętrznym Pendrive. Charakteryzuje się prostą i szybką instalacją. Wystarczy podłączyć urządzenie do zasilacza oraz podłączyć sieć internet do gniazda LAN. Domyślne ustawienia wystartują na urządzeniu, nadając jednocześnie adres IP: 192.168.81.1.

Nowy Home Center 2 umożliwia tworzenie tzw. asocjacji, czyli powiązań pomiędzy urządzeniami, które pełnią podobne funkcje. Ułatwia to wykonywanie zadań przez system oraz usprawnia sterowanie. Istnieje możliwość lokalizacji członków rodziny, jeśli wcześniej każdy z nich zainstaluje na telefonie aplikację od Fibaro. To rozwiązanie jest szczególnie polecane i ważne wtedy, kiedy chcemy wiedzieć, gdzie znajdują się nasze dzieci.

Wygodne tworzenie tzw. scen. To jedna z najciekawszych funkcji Fibaro HC2 (Home Center 2). Tutaj możliwości ograniczone są przez wyobraźnię instalatora. Możliwe jest inteligentne, w sposób przemyślany, zarządzanie oświetleniem, ogrzewaniem, roletami, bramami, alarmem, ogrodem, zraszaczami itp. To wszystko można skonfigurować bardzo szybko i efektywnie.

Warto nadmienić, że Fibaro to system, który integruje się z wieloma systemami. Możliwość obsługi kamer IP, GSM oraz integracja z systemem alarmowym Integra firmy Satel.

Pomoc techniczna

 • Maciej Stanek

  tel: 32 644 11 58 wew. 31

 • Dariusz Bembenek

  tel: 32 644 11 58 wew. 24

Pomóż podjąć decyzję innym - wystaw ocenę i komentarz