Czat jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Nieaktywny

Bezprzewodowa czujka dymu FGSS-001 z wbudowaną czujką temperatury, możliwość pracy w systemie alarmowym.

Parametry techniczne:

 • Typ urządzenia: Czujka dymu i temperatury
 • Praca autonomiczna: TAK
 • Technologia Z-Wave: TAK
 • Zasilanie: 12 - 24 V
 • Bateria: CR123A
 • Temperatura pracy: 0...+40 °C
 • Wymiary: 65 x 28 mm
 • Gwarancja producenta: 12 miesięcy

Czujka dymu Smoke Sensor FGSS001 to wysokiej klasy urządzenie przeciwpożarowe, wyposażone dodatkowo w czujkę temperatury. Czujnik posiada unikalny, nowoczesny wygląd, co dodatkowo podnosi jego walory. Dedykowany jest do pracy w systemie bezprzewodowym Fibaro, ale może być podłączony też przewodowo z dowolną centralą alarmową. Zasilanie bateryjne lub z zewnętrznego źródła 12/24 V.

Czujka Smoke Sensor posiada sygnalizację dźwiękową, która uruchamia się w momencie wystąpienia zagrożenia oraz wbudowany alarm świetlny LED RGB. W zależności od koloru świecenia, czujka informuje nas o aktualnym jej stanie.
Urządzenie zostało tak zaprojektowane, że może pracować jako tester zasięgu sieci Z-Wave. Dobry zasięg poszczególnych elementów to podstawa dobrej pracy całego systemu.

Detektor dymu FGSS Fibaro cały czas monitoruje poziom zadymienia i cyklicznie wysyła tą informację do centrali Home Center 2 (można podejrzeć czytelny wykres zadymienia, nawet jeśli nie było powodów do włączenia alarmu). W przypadku, w którym powstające zagrożenie nie będzie generowało dymu, ale dużą ilość ciepła, wbudowana czujka temperatury również powiadomi o tym użytkownika oraz system, który może podjąć stosowne działania. Wzrost temperatury może być nagły i będzie to zauważone. Liniowy wzrost temperatury i osiągnięcie punktu około 60 st. C również będzie przez czujkę odpowiednio zgłoszone.

Jak praktycznie każde urządzenie Fibaro, jeśli tylko projektanci tej firmy wymyślą kolejną niespodziankę, urządzenie automatycznie się zaktualizuje bez zbędnej ingerencji użytkownika.

Technologia bezprzewodowa Z-Wave, która została użyta w systemie Fibaro, pozwala na bezprzewodową obsługę do 230 urządzeń. Każdy moduł odbiera sygnały swoich "sąsiadów" i retransmituje je dalej. To rozwiązanie pozwoliło na osiągnięcie bardzo zadowalającego zasięgu poszczególnych elementów systemu.

Centrum systemu Fibaro stanowi moduł nazwany Home Center 2. Jest to dedykowane urządzenie wyposażone w niezbędne układy odbierające i przetwarzające dane. Dodatkowo udostępnia bardzo przyjazny dla użytkownika interfejs obsługi systemu (na www).

Pomoc techniczna

 • Maciej Stanek

  tel: 32 644 11 58 wew. 31

 • Dariusz Bembenek

  tel: 32 644 11 58 wew. 24

Pomóż podjąć decyzję innym - wystaw ocenę i komentarz