Czat jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Nieaktywny

FAM-PV-ZS NT - Natynkowa stacja bramowa z klawiaturą numeryczną, należąca do rodziny ACO Familio. Przy jej pomocy, z łatwością zbudujemy funkcjonalny i prosty w obsłudze system wideodomofonu. Dodatkową zaletą stacji jest modułowość - możemy do niej podłączyć specjalne moduły ACO, które zwiększają możliwości i funkcjonalność (np. CDN I/O).

Rodzina wideodomofonów Familio została stworzona z myślą o stosunkowo niedużych systemach. Panel z klawiaturą sprawdza się doskonale w kilkurodzinnych kamienicach i niewielkich blokach. Należy jednak pamiętać, że łączna ilość adresów w jednym systemie nie może przekraczać 14.

Parametry techniczne:

 • Podświetlenie nocne: TAK
 • Podświetlane przyciski: TAK
 • Zamek szyfrowy: TAK
 • Montaż natynkowy: TAK
 • Zasilanie: 15V DC
 • Wymiary: 265 x 70 x 45 mm

Kamera z oświetlaczem

Podgląd w każdych warunkach oświetlenia
Stacje bramowe serii FAM-PV posiadają wbudowaną kamerę z nocnym oświetlaczem. Generuje ona wyraźny obraz, dzięki czemu, identyfikacja osób dzwoniących nie powinna sprawiać najmniejszych problemów. Natomiast oświetlacz umożliwia skuteczną pracę nawet w warunkach całkowitej ciemności.

Sposób regulacji położenia kamery FAM-PV-ZS NT

Współpracujące moduły:

 • CDN-I/O - Moduł wejścia / wyjścia z programowalnymi portami. Dzięki niemu możliwe jest sterowanie dodatkowymi urządzeniami takimi jak kolejny elektrozaczep, napędem bramowym, oświetlenie, itp.
 • CDNU - Moduł sygnalizacji dzwonienia z funkcją automatycznego otwierania. Zaprojektowany z myślą o osobach niepełnosprawnych, które nie mają możliwości samodzielnego otwarcia drzwi.
 • CDN-PK - Moduł przekaźnikowy umożliwiający podłączenie zwory elektromagnetycznej, elektrozaczepu tradycyjnego i rewersyjnego.

Klawiatura numeryczna

Prosta obsługa systemu
Model PV-ZS NT został zbudowany w oparciu o klawiaturę numeryczną. Z jej poziomu możliwa jest łatwa obsługa wszystkich funkcji wideodomofonu - przy jej pomocy wybieramy numer lokalu do którego dzwonimy, możemy wprowadzić odpowiedni kod do zwolnienia elektrozaczepu, itp.

Podświetlana klawiatura panelu FAM-PV-ZS NT

System cyfrowy

Prosta instalacja i konfiguracja
Cechą charakterystyczną systemu Familio jest stosunkowo nieskomplikowana instalacja (w oparciu o skrętkę UTP). Postępujący zgodnie z instrukcją instalator, nie powinien mieć większych problemów z przeprowadzeniem prawidłowego montażu. Dodatkowo panel udostępnia funkcje serwisowego sprawdzenia pracy podłączonych unifonów i elektrozaczepów, które dodatkowo ułatwiają montaż. Należy pamiętać, że połączenia w panelu wymagają lutowania.

FAM-PV-ZS NT nadaje się do stosowania w systemie wideodomofonowym lub mieszanym. Współpracuje z monitorami cyfrowymi INS-MPR 4", INS-MPR 3.5" lub INS-MP 2.4". Jest również kompatybilny z unifonami INS-UP720B, INS-UP720M i INS-UP720MR.

Wnętrze panelu bramowego FAM-PV-ZS NT

Konfiguracja systemu

Dostosuj parametry pracy do swoich wymagań
Pełną konfigurację systemu można przeprowadzić z poziomu klawiatury lub komputera. Możliwości jest wiele, dzięki czemu wideodomofon można dopasować praktycznie do każdego obiektu. Przykładowe możliwości:

 • Zaprogramowanie indywidualnych parametrów dzwonienia dla każdego lokalu - różne sygnały wywołania, ilość dzwonków i poziom głośności.
 • Zaprogramowanie dowolnej tabeli kodów do poszczególnych funkcji, która w przyszłości znacznie ułatwi prace serwisowe.
 • Dopisanie 2 dodatkowych numerów do każdego lokalu. Po wpisaniu któregokolwiek z nich dojdzie do wywołania.
 • Ustawienie funkcji opóźnionego otwierania, która sprawdza się świetnie w systemach osiedlowych - po wpisaniu kodu otwiera się pierwszy elektrozaczep, a po chwili kolejny. Czas na otwarcie drugiego elektrozaczepu możemy swobodnie regulować i dostosować go do przeciętnej długości trasy od pierwszego wejścia do drugiego.

Uwaga!
Do połączenia panelu z komputerem potrzebny jest specjalny kabel CDN-USB i darmowe oprogramowanie FAM-P.

Stalowa obudowa

Skuteczna praca w warunkach zewnętrznych
Wykonana ze stali nierdzewnej obudowa, zapewnia odporność na wpływ czynników pogodowych i uszkodzenia mechaniczne. Dzięki niej, panel może skutecznie pracować w warunkach zewnętrznych przez wiele lat.

Obudowa panelu FAM-PV-ZS NT

Pomoc techniczna

 • Michał Puto

  tel: 32 644 11 58 wew. 832

 • Tomasz Tarnówka

  tel: 32 644 11 58 wew. 819

Formularz kontaktowy

Pomóż podjąć decyzję innym - wystaw ocenę i komentarz